NRD Начало
Вторник, 17 Септември 2024
Начало Под прожектора Танцов пърформанс изследва диапазона между точките на прилика и разликата
6814
Под прожектора

Танцов пърформанс изследва диапазона между точките на прилика и разликата

Публично представяне на резиденцията на Барбара Бардака и Юлия Захараки (Гърция) и възможност за безплатен уъркшоп ще има на 10 септември, съобщават от Derida Dance Center. Amfi е гръцки префикс за създаване на думи, които указват нещо от две страни или на две места. Едноименният танцов пърформанс изследва диапазона между точките на прилика и разликата, търсейки начин на сътрудничество между двама души, в отсъствието на конвенционален „дует“, разказва от „Дерида“. „Отправна точка на изследване е поведението на два елемента в състояние на съвместно съществуване

| 29 Август 2024, 16:07 ч.
Танцов пърформанс изследва диапазона между точките на прилика и разликата
Танцов пърформанс изследва диапазона между точките на прилика и разликата
Снимка © „Дерида“

Публично представяне на резиденцията на Барбара Бардака и Юлия Захараки (Гърция) и възможност за безплатен уъркшоп ще има на 10 септември, съобщават от Derida Dance Center.

Мексиканската група Sonido Gallo Negro идва за първи път в София на 3 юли, съобщават организаторите. Събитието е в клуб „Сингълс“ (НДК).

Мексиканската супергрупа, която европейската публика откри преди няколко години, благодарение на Glitterbeat Records, предлага близо двучасово интергалактическо пътешествие с пълен набор от аналогови синтезатори, теремин, традиционни латиноамерикански перкусии, флайта и психеделични китарни рифове, посочват организаторите. По думите им в „космическата кумбия“, която групата свири, може да се усети както предколумбов толтекско-ацтекски митологичен фундамент, така близкоизточни и африкански влияния, а и вкусът на спагети-уестърните и на натуралния rock`n`roll ъндърграунд от предградията на Мексико сити.

Оркестърът наброява девет души на сцената, ка

Австралийската анимационна комедия "Мемоарите на един охлюв", отличаваща се с черен хумор, спечели наградата "Кристал" за най-добър филм на Международния фестивал на анимационния филм в Анси, съобщи АФП. 

Световна премиера на анимацията на Адам Елиът беше в Анси. Фестивалът там е е едно от водещите събития в този сектор. 
"Мемоарите на един охлюв" са заснети в стоп-моушън, подобно на други класики от същия жанр, като "кошмарът преди Коледа" или "Булката труп" на Тим Бъртън.

Филмът е за страстта към охлювите на младо австралийско момиче, което не познава майка си и се оказва разделено от баща си, който е парализиран и умира, и от брат си, който е настанен в друго семейство.

Наградата на журито и наградата на публиката за пълнометражен игрален филм бяха присъдени на френско-белгийско-латвийския филм "Поток" на Гинц Зилбалодис, показан на фестивала в

Румяна Карастамова представя изложбата Neon Flowers в столичната галерия „Аросита“. 

Експозицията ще бъде показана от 19 до 31 юли, съобщават организаторите. 

„Изображенията в тази изложба са банални – цветя и жилищен блок. Но не е ли баналността едно от най-големите препятствия в живота? Колко лесно се свиква с еднообразието и битовизма? Можем ли да намерим наслада по пътя от работното място до дома? Какво е наистина да усещаш живота, да се потопиш в него напълно и осъзнато? Отговорът на тези въпроси се опитах да потърся в собственото си динамично, но еднообразно ежедневие. Рисувах един и същи обект многократно – блокът, който виждам през прозореца на кухнята. Гледам го сутрин, докато си правя кафето, по обяд, следобяд, привечер, нощем“, разказва авторката.

Тя отбелязва, че опитала да улови на хартия не само как се променят цветовете му в различните ча

Моят дълъг и шарен живот, преминал през монархия, социализъм и демокрация, ме е научил да посрещам с малко скептична дистанция наказанията и наградите, с които съм бил удостояван.

Знам, че и наказанията, и наградите често пъти са незаслужени. Това е част от словото на Христо Ганев при получаване на наградата „Св. Паисий Хилендарски“ на 15 ноември 2011 г. – за изключителния му принос за духовното, гражданското и художественото изграждане на българското филмово изкуство и за неговото международно признание.

Днес се навършват 100 години от рождението на писателя, режисьор и сценарист.

„Вълшебното куфарче, свързано с интернет, претъпкано с всестранна информация и знания, е бездушно и студено. То е памет, но не и мисъл, не сърце, не душа. Както някой беше казал – културата е това, което остава у човека, когато забрави всичко, което е прочел...“, казва

„Убийствена комедия“ за любов и още нещо. Театър „Възраждане“ предава на живо от фестивала в Кан. Блясък, кино и звезди, или мрачна вечеринка с убийство. Какво точно се случва по време на едно от най-големите културни събития в света?...

Режисьорът Венцислав Асенов поставя за първи път у нас пиесата на британеца Робин Хоудън.

„В България авторът е известен, защото пише в най-добрите традиции на британския фарс. Много смешни пиеси, с много добър диалог и много ярки персонажи, тоест, много „сочен“ театър за игра и много приятен за гледане“, казва Асенов.

МИСТЕРИЯ ОТ ПЪРВАТА ДО ПОСЛЕДНАТА МИНУТА

Клевета, измама, заговор, изневяра. Интригата се задълбочава, а ситуацията е сложна, дори прекалено сложна,  независимо, че в нея

Amfi е гръцки префикс за създаване на думи, които указват нещо от две страни или на две места. Едноименният танцов пърформанс изследва диапазона между точките на прилика и разликата, търсейки начин на сътрудничество между двама души, в отсъствието на конвенционален „дует“, разказва от „Дерида“.

„Отправна точка на изследване е поведението на два елемента в състояние на съвместно съществуване. Определяйки като „елементи“ всички сетивни средства, използвани по време на едно представление, ние ще проверим как концепцията за дуалност може да се приложи към сърцевината на дадено изпълнение, търсейки отговори чрез термина „контрапункт“ и по-специално чрез техниките на „имитация“ в композицията, известни с използването им в различни времена за различни цели, както в хореографията, така и в музиката. С подобно боравене с материала ние търсим като резултат усещането за две "линии" или "обекти", съжителстващи в едно и също време и пространство, напълно комуникиращи помежду си, които същевременно функционират индивидуално, всеки със собствена уникална цел и съществуване“, допълват от екипа.

Музиката в Amfi е на Танос Сакеларидис, драматургия – Иро Васалу, костюми – Лефтерис Чудалакис, осветление – Тасос Палайорутас.

Барбара Бардака е завършила SEAD (Експериментална танцова академия в Залцбург). Учителите, от които черпи вдъхновение, и които са й повлияли най-много, са Линда Капетанеа, Дейвид Самбрано и Едивалдо Ернесто. Участвала е в резиденции и фестивали в Гърция като Kinitiras, Dance Days Chania, DLR, Kalamata International Dance Festival, Athens Video Dance Project. От 2021 г. насам разработва и преподава метода за импровизация KYS за професионалисти и аматьори в рамките на различни фестивали, професионални танцови школи и студия в Гърция и Кипър. 

Юлия Захараки завършва Държавното училище за танци в Гърция и от 2017 г. работи с екипа на международно известния хореограф Антон Лачки, както и с други хореографи в Гърция, участвайки в техни творби в различни фестивали и театри. Намира своя вътрешен източник на движение и креативност с помощта на вдъхновяващи учители, бойни изкуства и лични наблюдения. Нейни творби са представяни на Международния танцов фестивал в Каламата, в Dance Days Chania, в Dance Laboratory Rhodes и на фестивала Anoichta Pania.

Български и чуждестранни изпълнители ще се включат в тазгодишното издание на "ДжазАрт фест" пред Тракийската гробница в Казанлък, съобщиха от пресцентъра на местната администрация. Концертите ще бъдат на пети, шести и седми септември. 

На откриването на фестивала на сцената ще се качи фюжън формацията „Four of a kind”, а през втората вечер публиката ще има възможност да чуе изпълнения от новия авторски албум на група “Александър Леков квинтет”, озаглавен “Пътуване”, както и изпълнения на квартет "Стийв Хамилтън". 

Концертът в последната вечер от фестивала ще се състои в две части и ще бъде посветен на стотната годишнина от основаването на фабриката за струнни инструменти "Кремона". В първата част на вечерта местни китаристи ще представят продукцията на фабриката. Сред тях са Камелия Господинова, Петко Славов и други. Във вт

Шестима са наградените автори в единадесетото издание на биеналето за съвременно българско изобразително изкуство, с Национална изложба „Приятели на морето“ 2024, което бе открито официално в залите на Бургаската художествена галерия "Петко Задгорски" и Дружеството на бургаските художници в Бургас.

Тази година одобрените за участие автори са 151, а представени от тях творби в областта на живописта, графиката и скулптурата - около 200, обяви директорът на художествената галерия Георги Динев.

В техния подбор, подредба и организацията на събитието активно се включват и представители на Дружеството на бургаските художници, чийто председател е Добрин Вътев, който е и член на журито, което по думите му "обективно и чистосърдечно" е избрало кои да бъдат наградените автори. 

Общият награден фонд е на стойност малко над 10 000 лв., като те са

Диско фест с музиката на 90-те организират в Априлци, съобщиха от пресцентъра на община Априлци.

Събитието ще се състои на 16 и 17 август в парка на кв. Острец, в полите на вр. Марагидик в планинския град. Организатор на мероприятието е Община Априлци.

Посетителите на двудневния фестивал ще могат да чуят популярни български песни от 90-те години на миналия век.

Сред гост-изпълнителите са Росица Кирилова, братя Аргирови и Илия Ангелов от „Диана Експрес“. Певицата Илиана Росини и диджейте Емил Йорданов и Васко Громков също ще забавляват публиката.

Бургаският художник график доц. Димо Колибаров е поканен за проведе майсторски клас и да представи самостоятелна изложба в Музея на графиката и екслибриса Лиу Шиохай в Тянджън, Китай, съобщават от пресцентъра на Община Бургас. 

Поканата идва от екипа на галерията, към която има и графична база за обучение. Майсторският клас ще се проведе между 10 и 18 август и в него вече записани за участие са множество студенти и завършили академичното си образование творци.

Самостоятелната експозицията на доц. Колибаров ще бъде открита на 11 август. 

В нея ще бъдат изложени 35 непоказвани досега работи, сред които има офорти и акватинта, както и цветна графика от двата му цикъла - „Опит за летене” и „Пътуване”.

През 2025 г. предстои Димо Колибаров да отбележи своя 60-годишен юбилей, за който подготвя и поредица от изложби в София, Варна, Пловдив, Бургас и Помо

Продуцентът и диджей Hot Since 82 пристига в София тази зима за парти в студиата Nu Boyana, съобщават организаторите от Fest Team.

Събитието е на 13 декември. 

Дейли Падли е роден на 12 септември 1982 г. във  Великобритания, в семейство, за което музиката е фокус, а не фон. По-късно познат като Hot Since 82, става популярен през 2011 г. с дебютното си парче Let It Ride (Noir Recordings), което се превръща в клубен хит в Ибиса и заема трета позиция в класацията на Beatport за deep house. Талантът му скоро го отвежда до резиденция в клуб Amnesia на Ибиса през 2006 г., и поставя началото на неговия път към световна слава, превръщайки го в артист с милиони стриймвания.

През 2013 година Hot Since 82 издава първия си албум Little Black Book. Година по-късно създава и собствен л

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Животът на Чък спечели наградата на публиката на Кинофестивала в Торонто
Най-новата екранизация на майстора на ужасите Стивън Кинг - "Животът на Чък" с Том Хидълстън в главната роля, спечели най-престижната награда на Международния филмов фестивал в Тор ...
Близо 50 души участваха в тридневни майсторски класове по рисуване, писане и музика
Близо 50 души участваха в тридневни майсторски класове по рисуване, писане и свирене във Велико Търново. Проектът на Сдружение “Клубът“ е финансиран по програма &bdquo ...
"Римски пазар" се организира на крепостта "Сексагинта Приста"
"Римски пазар" със занаятчии и легионери се организира днес на крепостта "Сексагинта Приста" в Русе, съобщават организаторите от Регионалният исторически музей в града и Общината.& ...
Изложбата „Хоризонти“ с творби на художника Георги Баев бе открита в галерия „Дечко Узунов“
Изложбата „Хоризонти“ с творби на художника Георги Баев (1924-2007) бе открита тази вечер в художествена галерия „Дечко Узунов“, филиал на Софийската градск ...
Започва приема на документи за участие в Международния фестивал на популярната песен „Есенни шуменски вечери“
Единадесетото издание на Международния фестивал на популярната песен „Есенни шуменски вечери“ ще се състои в областния град на 28 и 29 септември, съобщиха от Народно чи ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Публиката в Плевен възнагради с бурни аплодисменти Лили Иванова
Лили Иванова изнесе концерт тази вечер на откритата сцена на Летния театър в парк "Кайлъка" в Плевен. Необичайно студеното за месец септември време не поречи на над хиляда почитате ...
Юлиан Костов посвещава втория си сингъл на любовта
Юлиан Костов издава втория си сингъл – Home (My Gaia), съобщават от „Орфей мюзик“. През следващите месеци артистът пуска пет песни, а с дистрибуцията се заемат & ...
Майк Терана: Хората в България обичат изкуството и културата
“В определени части на света хората не искат да слушат класическа или рок музика, всичко опира до диджея и други неща, но хората в България обичат изкуството и културата&rdqu ...
В Рим откриват самостоятелна изложба с творби на Никола Гюзелев
Самостоятелна изложба с творби на Никола Гюзелев ще бъде открива на 20 септември в галерия „България“ в Рим в сътрудничество с Българския културен институт, съобщават о ...
Просто няма как да не ти се случат точно такива абсурдни и смешни неща
Опасно, сериозно, сложно, интересно и смешно. Така актрисата София Бобчева описва случващото се на сцената на Народния театър в постановката „Бебе на борда“. Кристофър ...
Тикер в 05:00 ч.
Лили Иванова изнесе концерт тази вечер на откритата сцена на Летния театър в пар ...
Начало Под прожектора
6814
Под прожектора

Танцов пърформанс изследва диапазона между точките на прилика и разликата

Публично представяне на резиденцията на Барбара Бардака и Юлия Захараки (Гърция) и възможност за безплатен уъркшоп ще има на 10 септември, съобщават от Derida Dance Center.Amfi е гръцки префикс за създаване на думи, които указват нещо от две страни или на две места. Едноименният танцов пърформанс изследва диапазона между точките на прилика и разликата, търсейки начин на сътрудничество между двама души, в отсъствието на конвенционален „дует“, разказва от „Дерида“.

| 29 Август 2024, 16:07 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Танцов пърформанс изследва диапазона между точките на прилика и разликата
Танцов пърформанс изследва диапазона между точките на прилика и разликата
Снимка © „Дерида“

Публично представяне на резиденцията на Барбара Бардака и Юлия Захараки (Гърция) и възможност за безплатен уъркшоп ще има на 10 септември, съобщават от Derida Dance Center.

Amfi е гръцки префикс за създаване на думи, които указват нещо от две страни или на две места. Едноименният танцов пърформанс изследва диапазона между точките на прилика и разликата, търсейки начин на сътрудничество между двама души, в отсъствието на конвенционален „дует“, разказва от „Дерида“.

Мексиканската група Sonido Gallo Negro идва за първи път в София на 3 юли, съобщават организаторите. Събитието е в клуб „Сингълс“ (НДК).

Мексиканската супергрупа, която европейската публика откри преди няколко години, благодарение на Glitterbeat Records, предлага близо двучасово интергалактическо пътешествие с пълен набор от аналогови синтезатори, теремин, традиционни латиноамерикански перкусии, флайта и психеделични китарни рифове, посочват организаторите. По думите им в „космическата кумбия“, която групата свири, може да се усети както предколумбов толтекско-ацтекски митологичен фундамент, така близкоизточни и африкански влияния, а и вкусът на спагети-уестърните и на натуралния rock`n`roll ъндърграунд от предградията на Мексико сити.

Оркестърът наброява девет души на сцената, ка

Австралийската анимационна комедия "Мемоарите на един охлюв", отличаваща се с черен хумор, спечели наградата "Кристал" за най-добър филм на Международния фестивал на анимационния филм в Анси, съобщи АФП. 

Световна премиера на анимацията на Адам Елиът беше в Анси. Фестивалът там е е едно от водещите събития в този сектор. 
"Мемоарите на един охлюв" са заснети в стоп-моушън, подобно на други класики от същия жанр, като "кошмарът преди Коледа" или "Булката труп" на Тим Бъртън.

Филмът е за страстта към охлювите на младо австралийско момиче, което не познава майка си и се оказва разделено от баща си, който е парализиран и умира, и от брат си, който е настанен в друго семейство.

Наградата на журито и наградата на публиката за пълнометражен игрален филм бяха присъдени на френско-белгийско-латвийския филм "Поток" на Гинц Зилбалодис, показан на фестивала в

Румяна Карастамова представя изложбата Neon Flowers в столичната галерия „Аросита“. 

Експозицията ще бъде показана от 19 до 31 юли, съобщават организаторите. 

„Изображенията в тази изложба са банални – цветя и жилищен блок. Но не е ли баналността едно от най-големите препятствия в живота? Колко лесно се свиква с еднообразието и битовизма? Можем ли да намерим наслада по пътя от работното място до дома? Какво е наистина да усещаш живота, да се потопиш в него напълно и осъзнато? Отговорът на тези въпроси се опитах да потърся в собственото си динамично, но еднообразно ежедневие. Рисувах един и същи обект многократно – блокът, който виждам през прозореца на кухнята. Гледам го сутрин, докато си правя кафето, по обяд, следобяд, привечер, нощем“, разказва авторката.

Тя отбелязва, че опитала да улови на хартия не само как се променят цветовете му в различните ча

Моят дълъг и шарен живот, преминал през монархия, социализъм и демокрация, ме е научил да посрещам с малко скептична дистанция наказанията и наградите, с които съм бил удостояван.

Знам, че и наказанията, и наградите често пъти са незаслужени. Това е част от словото на Христо Ганев при получаване на наградата „Св. Паисий Хилендарски“ на 15 ноември 2011 г. – за изключителния му принос за духовното, гражданското и художественото изграждане на българското филмово изкуство и за неговото международно признание.

Днес се навършват 100 години от рождението на писателя, режисьор и сценарист.

„Вълшебното куфарче, свързано с интернет, претъпкано с всестранна информация и знания, е бездушно и студено. То е памет, но не и мисъл, не сърце, не душа. Както някой беше казал – културата е това, което остава у човека, когато забрави всичко, което е прочел...“, казва

„Убийствена комедия“ за любов и още нещо. Театър „Възраждане“ предава на живо от фестивала в Кан. Блясък, кино и звезди, или мрачна вечеринка с убийство. Какво точно се случва по време на едно от най-големите културни събития в света?...

Режисьорът Венцислав Асенов поставя за първи път у нас пиесата на британеца Робин Хоудън.

„В България авторът е известен, защото пише в най-добрите традиции на британския фарс. Много смешни пиеси, с много добър диалог и много ярки персонажи, тоест, много „сочен“ театър за игра и много приятен за гледане“, казва Асенов.

МИСТЕРИЯ ОТ ПЪРВАТА ДО ПОСЛЕДНАТА МИНУТА

Клевета, измама, заговор, изневяра. Интригата се задълбочава, а ситуацията е сложна, дори прекалено сложна,  независимо, че в нея

„Отправна точка на изследване е поведението на два елемента в състояние на съвместно съществуване. Определяйки като „елементи“ всички сетивни средства, използвани по време на едно представление, ние ще проверим как концепцията за дуалност може да се приложи към сърцевината на дадено изпълнение, търсейки отговори чрез термина „контрапункт“ и по-специално чрез техниките на „имитация“ в композицията, известни с използването им в различни времена за различни цели, както в хореографията, така и в музиката. С подобно боравене с материала ние търсим като резултат усещането за две "линии" или "обекти", съжителстващи в едно и също време и пространство, напълно комуникиращи помежду си, които същевременно функционират индивидуално, всеки със собствена уникална цел и съществуване“, допълват от екипа.

Музиката в Amfi е на Танос Сакеларидис, драматургия – Иро Васалу, костюми – Лефтерис Чудалакис, осветление – Тасос Палайорутас.

Български и чуждестранни изпълнители ще се включат в тазгодишното издание на "ДжазАрт фест" пред Тракийската гробница в Казанлък, съобщиха от пресцентъра на местната администрация. Концертите ще бъдат на пети, шести и седми септември. 

На откриването на фестивала на сцената ще се качи фюжън формацията „Four of a kind”, а през втората вечер публиката ще има възможност да чуе изпълнения от новия авторски албум на група “Александър Леков квинтет”, озаглавен “Пътуване”, както и изпълнения на квартет "Стийв Хамилтън". 

Концертът в последната вечер от фестивала ще се състои в две части и ще бъде посветен на стотната годишнина от основаването на фабриката за струнни инструменти "Кремона". В първата част на вечерта местни китаристи ще представят продукцията на фабриката. Сред тях са Камелия Господинова, Петко Славов и други. Във вт

Шестима са наградените автори в единадесетото издание на биеналето за съвременно българско изобразително изкуство, с Национална изложба „Приятели на морето“ 2024, което бе открито официално в залите на Бургаската художествена галерия "Петко Задгорски" и Дружеството на бургаските художници в Бургас.

Тази година одобрените за участие автори са 151, а представени от тях творби в областта на живописта, графиката и скулптурата - около 200, обяви директорът на художествената галерия Георги Динев.

В техния подбор, подредба и организацията на събитието активно се включват и представители на Дружеството на бургаските художници, чийто председател е Добрин Вътев, който е и член на журито, което по думите му "обективно и чистосърдечно" е избрало кои да бъдат наградените автори. 

Общият награден фонд е на стойност малко над 10 000 лв., като те са

Диско фест с музиката на 90-те организират в Априлци, съобщиха от пресцентъра на община Априлци.

Събитието ще се състои на 16 и 17 август в парка на кв. Острец, в полите на вр. Марагидик в планинския град. Организатор на мероприятието е Община Априлци.

Посетителите на двудневния фестивал ще могат да чуят популярни български песни от 90-те години на миналия век.

Сред гост-изпълнителите са Росица Кирилова, братя Аргирови и Илия Ангелов от „Диана Експрес“. Певицата Илиана Росини и диджейте Емил Йорданов и Васко Громков също ще забавляват публиката.

Бургаският художник график доц. Димо Колибаров е поканен за проведе майсторски клас и да представи самостоятелна изложба в Музея на графиката и екслибриса Лиу Шиохай в Тянджън, Китай, съобщават от пресцентъра на Община Бургас. 

Поканата идва от екипа на галерията, към която има и графична база за обучение. Майсторският клас ще се проведе между 10 и 18 август и в него вече записани за участие са множество студенти и завършили академичното си образование творци.

Самостоятелната експозицията на доц. Колибаров ще бъде открита на 11 август. 

В нея ще бъдат изложени 35 непоказвани досега работи, сред които има офорти и акватинта, както и цветна графика от двата му цикъла - „Опит за летене” и „Пътуване”.

През 2025 г. предстои Димо Колибаров да отбележи своя 60-годишен юбилей, за който подготвя и поредица от изложби в София, Варна, Пловдив, Бургас и Помо

Продуцентът и диджей Hot Since 82 пристига в София тази зима за парти в студиата Nu Boyana, съобщават организаторите от Fest Team.

Събитието е на 13 декември. 

Дейли Падли е роден на 12 септември 1982 г. във  Великобритания, в семейство, за което музиката е фокус, а не фон. По-късно познат като Hot Since 82, става популярен през 2011 г. с дебютното си парче Let It Ride (Noir Recordings), което се превръща в клубен хит в Ибиса и заема трета позиция в класацията на Beatport за deep house. Талантът му скоро го отвежда до резиденция в клуб Amnesia на Ибиса през 2006 г., и поставя началото на неговия път към световна слава, превръщайки го в артист с милиони стриймвания.

През 2013 година Hot Since 82 издава първия си албум Little Black Book. Година по-късно създава и собствен л

Барбара Бардака е завършила SEAD (Експериментална танцова академия в Залцбург). Учителите, от които черпи вдъхновение, и които са й повлияли най-много, са Линда Капетанеа, Дейвид Самбрано и Едивалдо Ернесто. Участвала е в резиденции и фестивали в Гърция като Kinitiras, Dance Days Chania, DLR, Kalamata International Dance Festival, Athens Video Dance Project. От 2021 г. насам разработва и преподава метода за импровизация KYS за професионалисти и аматьори в рамките на различни фестивали, професионални танцови школи и студия в Гърция и Кипър. 

Юлия Захараки завършва Държавното училище за танци в Гърция и от 2017 г. работи с екипа на международно известния хореограф Антон Лачки, както и с други хореографи в Гърция, участвайки в техни творби в различни фестивали и театри. Намира своя вътрешен източник на движение и креативност с помощта на вдъхновяващи учители, бойни изкуства и лични наблюдения. Нейни творби са представяни на Международния танцов фестивал в Каламата, в Dance Days Chania, в Dance Laboratory Rhodes и на фестивала Anoichta Pania.

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Животът на Чък спечели наградата на публиката на Кинофестивала в Торонто
Близо 50 души участваха в тридневни майсторски класове по рисуване, писане и музика
"Римски пазар" се организира на крепостта "Сексагинта Приста"
Изложбата „Хоризонти“ с творби на художника Георги Баев бе открита в галерия „Дечко Узунов“
Започва приема на документи за участие в Международния фестивал на популярната песен „Есенни шуменски вечери“
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Публиката в Плевен възнагради с бурни аплодисменти Лили Иванова
Калейдоскоп
Юлиан Костов посвещава втория си сингъл на любовта
Цветни аспекти
Майк Терана: Хората в България обичат изкуството и културата
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.